Rekonstrukce řezacího stroje pro lepší výkon

Pro našeho slovenského zákazníka jsme efektivně zrekonstruovali řezací stroj. Firma je členem nadnárodní skupiny, která vyvíjí a vyrábí sofistikované technické komponenty především pro automobilový, elektronický a nábytkářský průmysl a má na celém světě dohromady 15 samostatných výrobních závodů.

Realizace:červen 2021
Lokace:Slovensko

Na Slovensku měli problém s nerovnoměrným tahem materiálu, s rychlostí řezání stroje a s nerovnoměrně navinutými rolemi na navíjení.

Po osobní návštěvě a analýze problému jsme navrhli efektivní řešení ve třech krocích:

1. Původní odvíjecí jednotka stroje byla vybavena pneumatickou třecí brzdou pro řízení odvíjecího točivého momentu bez zpětné vazby. Tuto brzdu jsme nahradili asynchronním motorem s převodovkou řízenou frekvenčním měničem.

2. Původní řezací jednotka stroje byla řízena asynchronním motorem s převodovkou. Řízení bylo bez synchronizace s ostatními akčními členy stroje. Řízení pohonu jsme nahradili frekvenčním měničem se synchronizací s navíjecím a odvíjecím měničem.

3. Pohon navíjecí jednotky jsme zesynchronizovali s ostatními akčními částmi stroje. Navíjecí tah je měřen a řízen z řídicí jednotky. Na řízení stroje jsme nainstalovali moderní dotykový 7 "displej pro nastavování a kontrolu parametrů, zobrazování alarmů a stavu stroje.

Kontaktujte specialistu

Adrian Olah

Obchodní manažer pro Českou republiku

Štefan Balázs

Obchodní manažer pro Slovensko

Nebo nám na sebe zanechte kontakt

Rychlý kontakt