Rekonstrukce odvíjení Brno

Hlavním problémem našeho klienta byly opotřebované vnitřní čelisti v příklopných ložiscích. Jelikož se jednalo o jeden z prvních flexotiskových strojů, který firma SOMA vyrobila, již nebylo možné sehnat ke stávajícím zaklapávačům náhradní díly. Opotřebované čelisti nefixují upínací hřídel pevně na svém místě, dochází ke skákání role a každé otočení vyvolává nepříjemné klepání.

Realizace:listopad 2017
Lokace:Česká republika

Originální výrobce příklopných ložisek se již nedal vystopovat a tak nám v této aplikaci chyběla jakákoliv výkresová dokumentace. Zákazníka jsme navštívili a vytvořili technickou dokumentaci. Jelikož bylo třeba přizpůsobit se stávajícím montážním rozměrům a rozměrům upínacích hřídelí, museli jsme vyrobit montážní adaptéry. K příklopným ložiskům byla vyrobena adaptační příruba pro montáž stávající brzdy.

Dle požadavků klienta jsme specifikovali vhodný typ příklopných ložisek. Jednalo se o ložiska se stranovým posuvem pro jemné dorovnání odvíjení role. Uložení čtverec 40 x 40 mm pootočen o 45 stupňů, což umožňuje snadné zapadnutí čepu hřídele při manipulaci jeřábem. Zvolili jsme model s vyměnitelnými čelistmi, takže v budoucnu už bude údržba jednoduchá a rychlá. Ložiska jsou robustní a zvládnou maximální zatížení až 1600 kg a 1000 otáček za minutu.

Kontaktujte specialistu

Adrian Olah

Obchodní manažer pro Českou republiku

Štefan Balázs

Obchodní manažer pro Slovensko

Nebo nám na sebe zanechte kontakt

Rychlý kontakt