Chladící, vyhřívací a kalandrovací válce

Navrhujeme, vyrábíme a dodáváme všechny speciální válce pro Vaše aplikace. Válce jsou vyrobeny na míru s kalkulací všech potřebných parametrů. Jedná se o ocelové válce, válce z karbonových vláken, pogumované válce, rastrové a anyloxové válce a další válce speciální konstrukce.

Poptávka

Chladicí, topné a kalandrovací válce dodáváme jednoplášťové nebo dvouplášťové s jednou nebo dvojitou spirálou. Flexotiskové válce přítlačné a anyloxové. Flexotiskové bubny s nízkou házivostí. Pogumované přítlačné válce, drážkované válce a speciální děrované válce, nožové drážkované válce a další válce pro vaše speciální aplikace.

Při poptávce po speciálních válcích je velmi důležitá přesná specifikace, která nám pomůže pochopit Vaši aplikaci. Válce navrhneme a zkalkulujeme. Vypracujeme technický výkres se všemi parametry a pošleme Vám ho k odsouhlasení. Podle parametrů také navrhneme povrchovou úpravu a další vlastnosti.
DOSTUPNÉ MODELY A PROVEDENÍ:

a

KALANDROVACÍ VÁLCE:

Válce se speciálním tvrdochromovým nebo karbid wolframovým povrchem. Tloušťka pláště je spočítána na specifikovaný přítlak válce k protiválci. Tělo je po celé délce rovnané, broušené a leštěné, aby byl zajištěn stejný kontaktní přítlak napříč strojem.

 

CHLADÍCÍ A TOPNÉ VÁLCE:

Válce s vnitřním oběhem média (studená voda, teplá voda, pára, olej a jiné) pro přenos teploty na materiál. Při náročných aplikacích kalkulujeme teplotní koeficient napříč celou šířkou válce. Nejlepších výsledků lze dosáhnout při použití dvouplášťových válců s dvojitou spirálou, kde je vstup i výstup média z obou stran. Vstup a výstup je zajištěn pomocí rotačních přívodů.

 

JEDNOSTRANNĚ VETKNUTÉ CHLADÍCÍ A VYHŘÍVACÍ VÁLCE:

Speciální pevná konstrukce zaručuje spolehlivou funkčnost i v jednostranně vetknutých aplikacích.

 

VÁLCE PRO ULOŽENÍ PŘÍČNÝCH SEKACÍCH NOŽŮ:

Velmi přesné válce z plného materiálu pro příčné sekačky a archovací stroje. Pod úhlem umístěna drážka pro držák nože se šrouby , která zaručuje dostatečný sekací moment i v těch nejnáročnějších aplikacích.

 

SPODNÍ ŘEZACÍ  VÁLCE:

Drážkované válce pro řezání žiletkami s drážkami o šířce 3 a 3 mm, které se často používají pro řezání plastových fólii. Přesné spodní válce pro upnutí spodních nožů nebo kalené válce pro řezání přítlačnými noži.

 

VÁLCE PRO ŘEZÁNÍ PŘÍTLAKEM:

Válce se speciálně kaleným povrchem pro vysokou odolnost při řezání drcením přímo na těle válce.

     

 

aFotografie