Pneumatické hlavice

Pneumatické a pneumaticko-mechanické hlavice jsou východiskem v aplikacích, kde se během odvíjení nebo navíjení mění směr působení točivého momentu. Jedná se hlavně o motorizované odvíjecí stojany, kde motor nejdříve roli pohání, aby se spíše dostala na pracovní rychlost, a později brzdí a vytváří v materiálu tah. Upínací síla těchto hlavic nezávisí na velikosti nebo směru momentu, ale je konstantní, vyvolaná tlakem vzduchu v hlavici. Hlavice jsou také vhodné pro aplikace s vysokou hmotností a rychlostí odvíjení role. Dokonale centrují dutinku, čímž eliminují skákání role a vibrace. Jedná se o méně používaný model hlavně z důvodu vyšší ceny a častější údržby oproti mechanickým hlavicím.

Poptávka

  • Robustní tělo s vysokou nosností
  • Příruba vyrobená zákazníkovi vždy na míru 
  • Pneumaticky aktivovaný píst rozevře mechanické čelisti
  • Vždy 100% koncentrická expanzeDostupné modely a provedení:

a

PNEUMATICKO-MECHANICKÉ HLAVICE S ADAPTÉREM

Modulární systém s možností jednoduché výměny těla hlavice na přírubě, což umožňuje rychlou adaptaci na různě zpracovávané průměry dutinek. Tento model výrazně snižuje prostoje při změně materiálu a tím zvyšuje flexibilitu a efektivitu práce.

STUPŇOVITÉ PNEUMATICKÉ HLAVICE

Dvou až tří-stupňovité tělo umožňuje upnutí různých průměrů dutinek bez demontáže hlavice. Provedení má o něco delší tělo ,ovšem je ideální pro aplikace s velmi častou změnou průměru dutinky.

Fotografie