Momentově aktivované hlavice

Mechanické upínací hlavice patří mezi nejčastěji používané řešení pro hydraulické odvíjecí stojany. Jsou vhodné pro odvíjení rolí s velkými hmotnostmi na strojích s velkou rychlostí. Jsou aktivovány točivým momentem. Jakmile se role začne odvíjet, výstupní segmenty se aktivují, přičemž dokonale upnou a vycentrují dutinku. Jemné čelisti zamezují nadměrné tvorbě prachu a umožňují odvíjet role až do posledních vrstev. Čím větší je tah v materiálu, tím větší je upínací moment hlavice - dutinka se nemá šanci přetočit. Hlavice jsou prakticky bezúdržbové, neváznou z důvodu prachu v čelistech a spolehlivě fungují i s dutinkami z oceli nebo skelných vláken.

Poptávka

  • Robustní tělo s vysokou nosností
  • Příruba vyrobená zákazníkovi vždy na míru 
  • Vhodné pro většinu odvíjecích stojanů
  • Jednoduché, bezúdržbové a levné řešení


Dostupné modely a provedení:


MECHANICKÉ UPÍNACÍ HLAVICE TYPU “S” – STANDARD

Nejpoužívanější model vhodný zejména pro papírenský průmysl a stroje pro výrobu vlnité lepenky, kde se zpracovávají role vždy jen s jedním průměrem dutinky. K dispozici nabízíme verze od 70 mm do 12 “s možností dalších úprav.


MODULÁRNÍ MECHANICKÉ HLAVICE TYPU “SM”

Oproti typu S nabízí tento modulární model možnost jednoduché výměny těla hlavice na přírubě s čepem, což umožňuje rychlou adaptaci na různě zpracovávané průměry dutinek. Tento model výrazně snižuje prostoje při změně materiálu a tím zvyšuje flexibilitu a efektivitu práce. Nosnost vždy závisí od vnitřního čepu a různé kombinace jsou shrnuty v technickém dokumentu.STUPŇOVITÉ MECHANICKÉ HLAVICE

Dvou až třístupňovité tělo umožňuje upnutí různých průměrů dutinek bez demontáže hlavice. Provedení má o něco delší tělo, ovšem je ideální pro aplikace s velmi častou změnou průměru dutinky.


MECHANICKÉ HLAVICE S POSUVNOU PŘÍRUBOU – “COREKICKER”

Hlavice po odvinutí role automaticky vyhazuje prázdnou dutinku ven ze stroje pomocí pružiny nebo hydraulického či pneumatického pístu instalovaného na ramenech stroje.


Možnosti a doplnky:

Modulární design aJednoduché čištění aUpínací kameny se speciální povrchovou úpravou a

Fotografie