Hřídele pro diferenční navíjení / Frikční hřídele

Hřídele pro diferenční navíjení se používají v hlavní míře na řezačkách papíru a plastových fólií. Hřídele se skládají z velmi přesného těla s plstěnými upínacími pásy, na které prokluzují frikční kroužky, čímž vyrovnávají tah v jednotlivých řezaných proužcích. Regulací tlaku vzduchu v hřídeli dokážeme řídit velikost prokluzu. Při tlaku 6 barů jsou hřídel a kroužky pevně spojeny, při tlaku 0 barů kroužky volně prokluzují na hřídeli bez jakéhokoliv odporu.

Poptávka

  • Hřídele vyrovnávají tah v navíjených proužcích
  • Frikční kroužky k dispozici od šířky 10 mm
  • Možnost použití jedné hřídele a různých sad frikčních kroužků
  • Standard pro převíječky SOMA Engineering, Kampf, ATLAS, EUROMAC, ASHE Converting, Varga Flexo apod.

 

 

Dostupné modely a provedení:

     a

POUŽITÍ HŘÍDELÍ PRO DIFERENČNÍ NAVÍJENÍ

Hřídele se používají hlavně na duplexních převíječkách papíru a plastových fólií. Při řezání nabývají krajní role na průměru rychleji něž střední role. Při použití klasických hřídelí dochází ke zborcení návinu na okraji a volnému návinu uprostřed hřídele. Diferenční hřídele tah v jednotlivých rolích vyrovnávají a zaručují, že jsou všechny náviny utažené stejným tahem. Jedná se o duplexní navíječky firem SOMA, Kampf, Varga Flexo, Euromac, Titan a další.

       

RŮZNÉ MOŽNOSTI FRIKČNÍCH KROUŽKŮ

Dodáváme frikční kroužky pro dutinky od průměru 25 mm a šířky od 10 mm. Také je možné kombinovat jednu nosnou hřídel a různé sady frikčních kroužků pro různé průměry dutinek. Frikční kroužky pracují v obou směrech a k dispozici jsou i modely s pružinkou, které se používají pro navíjení na plastové dutinky.

   

 

              SPECIÁLNÍ HŘÍDEL PRO DIFERENČNÍ NAVÍJENÍ

Speciální hřídele pro diferenční navíjení jsou ideálním řešením pro vícenásobné a nezávislé navíjení válců na stejný hřídel, protože každý z nich potřebuje správné napnutí pásu.

Během procesu převíjení více válců získaných po procesu řezání plastové fólie, papíru nebo jakéhokoli jiného materiálu, je běžné, že mají důležité rozdíly v tloušťce a v důsledku toho také rozdíly v napnutí pásu.
Aby se tento problém vyřešil, tyto speciální hřídele zajišťují odlišné řízení válců blokujících jádro každého válce na jednom nebo více třecích kroužcích, aby se získalo přesné převinutí a rovnoměrné napnutí pásu každého válce.

Tyto speciální hřídele jsou vybaveny poniklovanými ocelovými třecími kroužky se širokým nosným povrchem a rozpínacími válci, které ve srovnání s kroužkami zaručují širší uchopovací plochu. Tato nová technologie zajišťuje:
-   širší nosnou plochu
-   žádné poškození jádra dutinky/cívky
-   použití jak s kartonovými, tak s plastovými jádry
-   nejmenší rozměr

       
a

 

Fotografie