Hřídele s upínacími pásy

Hřídele s upínacími pásy patří mezi nejčastěji používané řešení v různých průmyslových odvětvích. Jsou vhodné pro navíjení jedné nebo více rolí v aplikacích s nižším točivým momentem. Hřídele jsou vyrobeny z lehkého hliníkového nebo ocelového profilu a kalených ocelových čepů. Hřídele jsou vybaveny upínacími lištami z tvrdogumy nebo hliníku a plnicím ventilem v radiálním nebo axiálním směru.

Hřídele vyrábíme vždy na zakázku - dle měření anebo dle zaslaného výkresu. Při konstrukci vždy kalkulujeme s odvíjenou hmotností a rychlostí tak, aby hřídel pracovala spolehlivě dlouhou dobu.

Poptávka

 

 

  • Nízká hmotnost a vysoká nosnost hliníkového profilu
  • Nízká cena díky standardizovanému dílu
  • Jednoduchá a rychlá údržba
  • Levné náhradní díly vždy skladem
  • Rychlá výroba s možností dodání do 2 týdnů

Dostupné modely a provedení:

a

RŮZNÉ PROVEDENÍ PROFILŮ

K dispozici jsou různé tvary profilů pro ideální kombinaci nosnosti a samotné hmotnosti hřídele. Standardem jsou profily pro dutinky 2"(50,4 mm), 70 mm, 3"(76,2 mm), 4"( 101,6 mm), 120 mm, 127 mm, 150 mm, 6" (152,4 mm) a 8" (203,2 mm). Specialitou je profil se třemi upínacími pásy a dutou strukturou pro extrémně nízkou hmotnost hřídele.

 

JEDNOSTRANNĚ VETKNUTÁ HŘÍDEL

Montáž na přírubu nebo čep do ložisek stroje. Běžné je i bajonetové uložení. Je vhodný pro jednoduché nakládání a vykládaní role do stroje, nejčastější na malých převíječkách, řezačkách a strojích na výrobu etiket. Standardní provedení je z ocele, protože s ním není nutné manipulovat.

 

ADAPTÉR S UPÍNACÍMI PÁSY

Je univerzálním řešením pro zákazníky, kteří zpracovávají role s několika průměry dutinek. Adaptér se na hřídel upíná pomocí stahovací příruby nebo expanzí vnitřní hřídele. Dá se vyrobit v jakýchkoliv průměrech a v jakýchkoliv délkách.

 

PNEUMATICKÁ HŘÍDEL PRO UPNUTÍ SPODNÍCH NOŽŮ

Ocelová hřídel s nízkou házivostí, vyrobená s nejvyšší přesností. Tělo bývá obvykle pozinkované, vyrobené v toleranci h7 pro lehké posouvání spodních nožů a zároveň vysokou stabilitou po upnutí.

 

NAFUKOVACÍ TAMBORY PRO PAPÍRENSKÝ PRŮMYSL

Tambory přináší výhodu perfektního navíjení nebo odvíjení velkých rolí v papírenském průmyslu ve velmi vysokých rychlostech. Jsou vybaveny speciálním samocentrovacím systémem s kovovými centrovacími lištami a gumovými lištami pro přenos točivého momentu. Tělo je možné vyrobit z široké škály ocelí a lehkých slitin.

Více o expanzních tamborech od našeho dodavatele firmy SVECOM na našem e-mailu: info@golpretech.cz

 

Adaptér s pásy
a
a Stranový posuv na hřídeli
a
 
   

 

Úspěšné instalace

Fotografie