Momentově aktivované

Mechanické upínacie hlavice patria medzi najčastejšie používané riešenie pre hydraulické odvíjacie stojany. Sú vhodné pre odvíjanie rolí s veľkými hmotnosťami na strojoch s veľkou rýchlosťou. Sú aktivované krútiacim momentom. Akonálne sa rola začne odvíjať výstupné segmenty sa aktivujú pričom dokonale upnú a vycentruje dutinku. Jemné čeľuste zamedzujú nadmernej tvorbe prachu a umožňujú odvíjať role až do posledných vrstiev. Čím väčší je ťah v materiáli, tým väčšia je upínací moment hlavice - dutinka sa nemá šancu pretočiť. Hlavice sú prakticky bez-údržbové, neviaznu z dôvodu prachu v čeľustiach a spoľahlivo fungujú aj s dutinkami z ocele alebo sklených vlákien.

Poptávka

  • Robustní tělo s vysokou nosností
  • Příruba vyrobená zákazníkovi vždy na míru 
  • Vhodné pro většinu odvíjecích stojanů
  • Jednoduché, bezúdržbové a levné řešení


Dostupné modely a provedení:


MECHANICKÉ UPÍNACÍ HLAVICE TYPU “S” – STANDARD

Nejpoužívanější model vhodný zejména pro papírenský průmysl a stroje pro výrobu vlnité lepenky, kde se zpracovávají role vždy jen s jedním průměrem dutinky. K dispozici nabízíme verze od 70 mm do 12 “s možností dalších úprav.


MODULÁRNÍ MECHANICKÉ HLAVICE TYPU “SM”

Oproti typu S nabízí tento modulární model možnost jednoduché výměny těla hlavice na přírubě s čepem, což umožňuje rychlou adaptaci na různé zpracovávané průměry dutinek. Tento model výrazně snižuje prostoje při změně materiálu a tím zvyšuje flexibilitu a efektivitu práce. Nosnost vždy závisí od vnitřního čepu a různé kombinace jsou shrnuty v technickém dokumentu.STUPŇOVITÉ MECHANICKÉ HLAVICE

Dvou až tří-stupňovité tělo umožňuje upnutí různých průměrů dutinek bez demontáže hlavice. Provedení má o něco delší tělo ovšem je ideální pro aplikace s velmi častou změnou průměru dutinky.


MECHANICKÉ HLAVICE S POSUVNOU PŘÍRUBOU – “COREKICKER”

Hlavice po odvinutí role automaticky vyhazuje prázdnou dutinku ven ze stroje pomocí pružiny nebo hydraulického či pneumatického pístu instalovaného na ramenou stroje.


Možnosti a doplnky:

Modulární design aJednoduché čištění aUpínací kameny se speciální povrchovou úpravou a
Fotografie