Hřídele s upínacími pásy

Hřídele s upínacími pásy patří mezi nejčastěji používané řešení v různých průmyslových odvětvích. Jsou vhodné pro navíjení jedné nebo více rolí v aplikacích s nižším točivým momentem. Hřídele jsou vyrobeny z lehkého hliníkového nebo ocelového profilu a kalených ocelových čepů. Hřídele jsou vybaveny upínacími lištami z tvrdogumy nebo hliníku a plnicím ventilem v radiálním nebo axiálním směru.

Hřídele vyrábíme vždy na zakázku - dle měření anebo dle zaslaného výkresu. Při konstrukci vždy kalkulujeme s odvíjenou hmotností a rychlostí tak, aby hřídel pracovala spolehlivě dlouhou dobu.

Poptávka


  • Nízka hmotnosť a vysoká nosnosť hliníkového profilu
  • Nízka cena vďaka štandardizovaným dielom
  • Jednoduchá a rýchla údržba
  • Lacné náhradné diely vždy skladom
  • Rýchla výroba a možnosť dodania do 2 týždňov


Dostupné modely a provedení:

a

RŮZNE PROVEDENÍ PROFILŮ

K dispozici jsou různé tvary profilů pro ideální kombinaci nosnosti a samotné hmotnosti hřídele. Standardnem jsou profily pro dutinky 2"(50,4 mm), 70 mm, 3"(76,2 mm), 4"( 101,6 mm), 120 mm, 127 mm, 150 mm, 6" (152,4 mm) a 8" (203,2 mm). Špecialitou je profil s tromi upínacími pásmi a dutou struktorou pro extrémně nízkou hmotnost hřídele.

JEDNOSTRANNĚ VETKNUTÁ HŘÍDELMontáž na přírubu nebo čep do ložisek stroje. Běžné je i bajonetové uložení. Je velmi vhodný pro jednoduché nakládání a vykládaní role do stroje, nejčastější na malých převíječkách, řezačkách a strojích na výrobu etiket. Standardní provedení je v oceli, protože s ním není nutné manipulovat.

ADAPTÉR S UPÍNACÍMI PÁSY

Je univerzální řešení pro zákazníky, kteří zpracovávají role s několika průměry dutinek. Adaptér se na hřídel upíná pomocí stahovací příruby nebo expanzní vnitřní hřídele. Dá se vyrobit v jakýchkoliv průměrech a v jakýchkoliv délkách.

PNEUMATICKÁ HŘÍDEL PRO UPNUTÍ SPODNÍCH NOŽŮ

Ocelová hřídel s nízkou házivostí, vyrobený v těch nejvyšších přesností. Tělo bývá obvykle pozinkované, vyrobené v toleranci h7 pro lehké posouvání spodních nožů a zároveň vysokou stabilitou po upnutí.

NAFUKOVACÍ TAMBORY PRO PAPÍRENSKÝ PRŮMYSL

Tambor přináší výhodu perfektního navíjení nebo odvíjení velkých rolí v papírenským průmyslu ve velmi vysokých rychlostech. Jsou vybavené speciálním samo centrovacím systémem s kovovými centrovacími lištami a gumovými lištami na přenos kroutícího momentu. Tělo je možné vyrobit v široké škále ocelí a lehkých slitin.

Více o expanzních tamborech od našeho dodavatele firmy SVECOM se speciální technologii na našem e-maile info@golpretech.cz


Adaptér s pásy
a
aStranový posuv na hřídeli
a
Úspěšné instalace

Fotografie